NoRacism-Cup 2019
   
 
Group A - U13-Juniorinnen
Feld 1
10:00
FV Rot-Weiss Hellersdorf (Berlin)
0
10:10
SV Adler (Berlin)
6
 
Group B - U13-Juniorinnen
Feld 3
10:00
FC Internationale II (Berlin)
0
10:10
FC St. Pauli II (Hamburg)
0
 
Group A - U13-Juniorinnen
Feld 2
10:00
Altona 93 (Hamburg)
1
10:10
MTV Groß Buchholz (Niedersachsen)
0
 
Group C - U13-Juniorinnen
Feld 2
10:12
PSV Grün-Weiss Hildesheim (Niedersachsen)
0
10:22
FC Internationale I (Berlin)
1
 
Group B - U13-Juniorinnen
Feld 1
10:12
DJK Heuweiler (Baden-Württemberg)
1
10:22
Bramfelder SV (Hamburg)
0
 
Group C - U13-Juniorinnen
Feld 3
10:12
Delbrücker SC (NRW)
1
10:22
FC St. Pauli I (Hamburg)
0
 
Group A - U13-Juniorinnen
Feld 1
10:24
Altona 93 (Hamburg)
3
10:34
FV Rot-Weiss Hellersdorf (Berlin)
0
 
Group A - U13-Juniorinnen
Feld 2
10:24
MTV Groß Buchholz (Niedersachsen)
0
10:34
SV Adler (Berlin)
1
 
Group B - U13-Juniorinnen
Feld 1
10:36
DJK Heuweiler (Baden-Württemberg)
0
10:46
FC Internationale II (Berlin)
0
 
Group B - U13-Juniorinnen
Feld 2
10:36
Bramfelder SV (Hamburg)
0
10:46
FC St. Pauli II (Hamburg)
1
 
Group C - U13-Juniorinnen
Feld 1
10:48
Delbrücker SC (NRW)
2
10:58
PSV Grün-Weiss Hildesheim (Niedersachsen)
1
 
Group C - U13-Juniorinnen
Feld 2
10:48
FC St. Pauli I (Hamburg)
0
10:58
FC Internationale I (Berlin)
0
 
Group A - U13-Juniorinnen
Feld 2
11:00
FV Rot-Weiss Hellersdorf (Berlin)
0
11:10
MTV Groß Buchholz (Niedersachsen)
1
 
Group A - U13-Juniorinnen
Feld 1
11:00
SV Adler (Berlin)
2
11:10
Altona 93 (Hamburg)
0
 
Group B - U13-Juniorinnen
Feld 3
11:00
FC St. Pauli II (Hamburg)
0
11:10
DJK Heuweiler (Baden-Württemberg)
0
 
Group B - U13-Juniorinnen
Feld 1
11:12
FC Internationale II (Berlin)
0
11:22
Bramfelder SV (Hamburg)
0
 
Group C - U13-Juniorinnen
Feld 3
11:12
PSV Grün-Weiss Hildesheim (Niedersachsen)
0
11:22
FC St. Pauli I (Hamburg)
0
 
Group C - U13-Juniorinnen
Feld 2
11:12
FC Internationale I (Berlin)
1
11:22
Delbrücker SC (NRW)
0
 
Group A - U17-Juniorinnen
Feld 1
11:40
FC Internationale (Berlin)
2
11:50
SC Gremmendorf II (NRW)
0
 
Group A - U17-Juniorinnen
Feld 2
11:40
FC Germania Leeheim (Hessen)
1
11:50
JF Taufra Ahrn (Südtirol)
0
 
Group B - U17-Juniorinnen
Feld 3
11:40
FV Rot-Weiss Hellersdorf (Berlin)
0
11:50
TSG Wilhelmshöhe (Hessen)
0
 
Group B - U17-Juniorinnen
Feld 1
11:52
SV Blau-Weiss Berolina Mitte (Berlin)
0
12:02
TuS Wandhofen (NRW)
1
 
Group C - U17-Juniorinnen
Feld 3
11:52
BSC Marzahn (Berlin)
0
12:02
FC Internationale II (Berlin)
1
 
Group C - U17-Juniorinnen
Feld 2
11:52
SV Ludwigsdorf 48 (Sachsen)
0
12:02
SSVg. 06 Haan (NRW)
0
 
Quali (9-12) 2 - U13-Juniorinnen
Feld 3
12:04
Bramfelder SV (Hamburg)
1
12:14
PSV Grün-Weiss Hildesheim (Niedersachsen)
0
 
Quali (9-12) 1 - U13-Juniorinnen
Feld 2
12:04
FV Rot-Weiss Hellersdorf (Berlin)
1
12:14
FC St. Pauli I (Hamburg)
3
 
Quali (5-8) 2 - U13-Juniorinnen
Feld 1
12:04
FC Internationale II (Berlin)
3
12:14
DJK Heuweiler (Baden-Württemberg)
2
 
Quali (5-8) 1 - U13-Juniorinnen
Feld 3
12:20
MTV Groß Buchholz (Niedersachsen)
3
12:30
Delbrücker SC (NRW)
1
 
Halbfinale 2 - U13-Juniorinnen
Feld 2
12:20
FC St. Pauli II (Hamburg)
0
12:30
FC Internationale I (Berlin)
2
 
Halbfinale 1 - U13-Juniorinnen
Feld 1
12:20
Altona 93 (Hamburg)
1
12:30
SV Adler (Berlin)
0
 
Group A - U17-Juniorinnen
Feld 2
12:36
BSC Rehberge (Berlin)
0
12:46
FC Internationale (Berlin)
1
 
Group B - U17-Juniorinnen
Feld 3
12:36
SC Gremmendorf I (NRW)
0
12:46
SV Blau-Weiss Berolina Mitte (Berlin)
0
 
Group A - U17-Juniorinnen
Feld 1
12:36
SC Gremmendorf II (NRW)
0
12:46
FC Germania Leeheim (Hessen)
0
 
Group C - U17-Juniorinnen
Feld 2
12:48
Wittenauer SC Concordia (Berlin)
1
12:58
BSC Marzahn (Berlin)
0
 
Group B - U17-Juniorinnen
Feld 1
12:48
TuS Wandhofen (NRW)
0
12:58
FV Rot-Weiss Hellersdorf (Berlin)
0
 
Group C - U17-Juniorinnen
Feld 3
12:48
FC Internationale II (Berlin)
1
12:58
SV Ludwigsdorf 48 (Sachsen)
0
 
Spiel um Platz 11
Feld 3
13:00
FV Rot-Weiss Hellersdorf (Berlin)
0
13:10
PSV Grün-Weiss Hildesheim (Niedersachsen)
1
 
Spiel um Platz 9
Feld 2
13:00
FC St. Pauli I (Hamburg)
0
13:10
Bramfelder SV (Hamburg)
2
 
Spiel um Platz 7
Feld 1
13:00
Delbrücker SC (NRW)
2
13:10
DJK Heuweiler (Baden-Württemberg)
4
 
Spiel um Platz 5
Feld 3
13:14
MTV Groß Buchholz (Niedersachsen)
0
13:24
FC Internationale II (Berlin)
2
 
Spiel um Platz 3
Feld 2
13:14
SV Adler (Berlin)
1
13:24
FC St. Pauli II (Hamburg)
0
 
Finale - U13-Juniorinnen
Feld 1
13:30
Altona 93 (Hamburg)
3
13:40
FC Internationale I (Berlin)
5
 
Group A - U17-Juniorinnen
Feld 2
13:45
JF Taufra Ahrn (Südtirol)
0
13:55
BSC Rehberge (Berlin)
1
 
Group B - U17-Juniorinnen
Feld 3
13:45
TSG Wilhelmshöhe (Hessen)
0
13:55
SC Gremmendorf I (NRW)
0
 
Group A - U17-Juniorinnen
Feld 1
13:45
FC Internationale (Berlin)
1
13:55
FC Germania Leeheim (Hessen)
0
 
Group C - U17-Juniorinnen
Feld 2
13:57
SSVg. 06 Haan (NRW)
0
14:07
Wittenauer SC Concordia (Berlin)
0
 
Group B - U17-Juniorinnen
Feld 1
13:57
SV Blau-Weiss Berolina Mitte (Berlin)
1
14:07
FV Rot-Weiss Hellersdorf (Berlin)
0
 
Group C - U17-Juniorinnen
Feld 3
13:57
BSC Marzahn (Berlin)
0
14:07
SV Ludwigsdorf 48 (Sachsen)
1
 
Group A - U17-Juniorinnen
Feld 2
14:25
BSC Rehberge (Berlin)
3
14:35
SC Gremmendorf II (NRW)
0
 
Group B - U17-Juniorinnen
Feld 3
14:25
SC Gremmendorf I (NRW)
1
14:35
TuS Wandhofen (NRW)
0
 
Group A - U17-Juniorinnen
Feld 1
14:25
JF Taufra Ahrn (Südtirol)
1
14:35
FC Internationale (Berlin)
3
 
Group C - U17-Juniorinnen
Feld 2
14:37
Wittenauer SC Concordia (Berlin)
1
14:47
FC Internationale II (Berlin)
0
 
Group B - U17-Juniorinnen
Feld 1
14:37
TSG Wilhelmshöhe (Hessen)
0
14:47
SV Blau-Weiss Berolina Mitte (Berlin)
1
 
Group C - U17-Juniorinnen
Feld 3
14:37
SSVg. 06 Haan (NRW)
2
14:47
BSC Marzahn (Berlin)
0
 
Group A - U17-Juniorinnen
Feld 1
14:49
FC Germania Leeheim (Hessen)
0
14:59
BSC Rehberge (Berlin)
2
 
Group B - U17-Juniorinnen
Feld 3
14:49
FV Rot-Weiss Hellersdorf (Berlin)
0
14:59
SC Gremmendorf I (NRW)
0
 
Group A - U17-Juniorinnen
Feld 2
14:49
SC Gremmendorf II (NRW)
0
14:59
JF Taufra Ahrn (Südtirol)
1
 
Group C - U17-Juniorinnen
Feld 2
15:01
SV Ludwigsdorf 48 (Sachsen)
0
15:11
Wittenauer SC Concordia (Berlin)
1
 
Group B - U17-Juniorinnen
Feld 1
15:01
TuS Wandhofen (NRW)
0
15:11
TSG Wilhelmshöhe (Hessen)
0
 
Group C - U17-Juniorinnen
Feld 3
15:01
FC Internationale II (Berlin)
1
15:11
SSVg. 06 Haan (NRW)
1
 
Quali (9-12) 2 - U17-Juniorinnen
Feld 2
15:25
FV Rot-Weiss Hellersdorf (Berlin)
2
15:35
SV Ludwigsdorf 48 (Sachsen)
4
 
Quali (9-12) 1 - U17-Juniorinnen
Feld 1
15:25
JF Taufra Ahrn (Südtirol)
0
15:35
FC Germania Leeheim (Hessen)
3
 
Platz 13-15 - U17-Juniorinnen
Feld 3
15:25
SC Gremmendorf II (NRW)
1
15:35
BSC Marzahn (Berlin)
0
 
Quali (5-8) 2 - U17-Juniorinnen
Feld 2
15:39
SSVg. 06 Haan (NRW)
2
15:49
SC Gremmendorf I (NRW)
3
 
Quali (5-8) 1 - U17-Juniorinnen
Feld 3
15:39
TuS Wandhofen (NRW)
0
15:49
FC Internationale II (Berlin)
1
 
Halbfinale 2 - U17-Juniorinnen
Feld 1
15:39
SV Blau-Weiss Berolina Mitte (Berlin)
3
15:49
Wittenauer SC Concordia (Berlin)
4
 
Halbfinale 1 - U17-Juniorinnen
Feld 1
15:53
BSC Rehberge (Berlin)
3
16:03
FC Internationale (Berlin)
4
 
Spiel um Platz 11
Feld 3
15:53
JF Taufra Ahrn (Südtirol)
5
16:03
FV Rot-Weiss Hellersdorf (Berlin)
3
 
Platz 13-15 - U17-Juniorinnen
Feld 2
15:53
BSC Marzahn (Berlin)
0
16:03
TSG Wilhelmshöhe (Hessen)
0
 
Spiel um Platz 9
Feld 3
16:07
FC Germania Leeheim (Hessen)
2
16:17
SV Ludwigsdorf 48 (Sachsen)
3
 
Spiel um Platz 7
Feld 2
16:07
TuS Wandhofen (NRW)
4
16:17
SSVg. 06 Haan (NRW)
5
 
Spiel um Platz 5
Feld 1
16:07
FC Internationale II (Berlin)
4
16:17
SC Gremmendorf I (NRW)
1
 
Spiel um Platz 3
Feld 2
16:21
BSC Rehberge (Berlin)
2
16:31
SV Blau-Weiss Berolina Mitte (Berlin)
4
 
Platz 13-15 - U17-Juniorinnen
Feld 3
16:21
TSG Wilhelmshöhe (Hessen)
2
16:31
SC Gremmendorf II (NRW)
0
 
Finale - U17-Juniorinnen
Feld 1
16:35
FC Internationale (Berlin)
4
16:45
Wittenauer SC Concordia (Berlin)
2
Do you have questions, wishes or good ideas?
Contact us using the link below


info@meinturnier.info


Note:

The developer does not accept any liability for damages resulting from visiting this website or any damages resulting from perusal of the contents or services provided.